O nas

Współpracujemy z podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą oraz klientami indywidualnymi na terenie kraju i zagranicy. Świadczymy zarówno kompleksową obsługę jak i jednorazową pomoc prawną.

 

Wieloletnie doświadczenie

Działamy nieprzerwanie od 1998 roku. Początkowo jako “Consilio et Prudentia” prowadzona przez Andrzeja Majewskiego z Jackiem Ciepluchem. Obecnie jako Kancelaria Adwokacka "Prudentia" przez Andrzeja Majewskiego i Ewelinę Krzyżańską, związaną z kancelarią od 2006 r.

Korzystając ze zdobytych przez lata doświadczeń dziś reprezentujemy klientów indywidualnych w sprawach cywilnych (prawo własności, sprawy spadkowe, prawo pracy i ubezpieczenia, tak finansowe, jak i osobowych i majątkowych) oraz karnych (zarówno jako obrońcy, jak i po stronie oskarżyciela).

Stałą gałęzią naszej działalności jest pomoc prawna z zakresu prawa rodzinnego, w tym w szczególności w rozwodach, sprawach dotyczących roszczeń alimentacyjnych, w prawach stanu oraz podziału majątku.

Dla klienta biznesowego świadczymy stałą obsługę prawną oraz usługi w zakresie przekształceń strukturalnych, tworzenia podmiotów zależnych, postępowań naprawczych i upadłościowych. Wieloletnie kontakty ze współpracownikami ze Szwajcarii, Liehtensteinu i Zjednoczonego Królestwa pozwalają poszerzyć ofertę o rozwiązania z zagranicznego obszaru prawa.

Historia kancelarii


Budowaliśmy doświadczenie rozpoczynając od specjalizacji w ubezpieczeniach osobowych i majątkowych. Jednym z pierwszych wieloletnich klientów został PZU S.A. W pierwszym roku działalności rozpoczęliśmy również obsługę klienta z branży paliwowej - Statiol Poland

Od roku 1999 zakresem usług kancelaria objęła obsługę ubezpieczeń finansowych, gwarancji bankowych oraz rynek obrotu wierzytelnościami. Skupiliśmy się na obsłudze podmiotów w sporach z ubezpieczycielami oraz  rozpoczęliśmy współpracę z TUiR Cigna STU (obecnie InterRisk Vienna Insurance Group).

W kolejnych latach przybywało klientów z branży motoryzacyjnej. Pracowaliśmy dla autoryzowanych dealerów marek Audi, VW, Toyota, Fiat, Volvo oraz KIA.

Odpowiadając na potrzeby rynku poszerzyliśmy zakres świadczonych usług o obsługę prawną developerów (m. in. Nieruchomości Magierowska, Sento, Proxima Service).

Z biegiem czasu nabyliśmy doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w sporach z organami finansowymi Państwa. Przy obsłudze firm ubezpieczeniowych nauczyliśmy się jak pomagać w sprawach wypadków drogowych. Kolejnym sukcesem jest skuteczna obrona w procesach karnych, w tym dotyczących tzw. przestępczości zorganizowanej. 

Od zawsze z najwyższą starannością reprezentowaliśmy klientów indywidualnych. Doświadczenie nabyte przy obsłudze renomowanych firm pozwala nam podnosić standardy świadczonych usług.